Tam Hizmet Reklam Ajansı Etkisi

Geleneksel reklamcılık ve dijitali ayırmadan, iletişimin her halini kullanarak iş ortaklarınızla buluşabildiğinizde hem ajans tarafında hem de müşteri tarafında pek çok süreç daha kolay bir hale geliyor. Tam hizmet reklam ajansı; strateji, araştırma, kreatif, dijital, etkinlik, organizasyon dahil her şeyi aynı çatı altında ancak en mükemmel şekilde yapabilme anlamına geliyor. 

Yeni tanıştığımız müşteri adaylarımız 360 derece hizmet anlayışıyla hizmet verdiğimizi duyduklarında ilk başta ‘’kaç kişisiniz?’’, ikinci olarak da ‘’kaç yıldır bu sektördesiniz?’’ sorusunu soruyorlar.

Tam Hizmet Reklam Ajansı Olma Hikayemiz

Netuce olarak yaklaşık 15 yıldır dijital ürün ve servisler ile ilgili bir hizmet verirken müşterilerimizden ‘sizinle çalışmak çok kolay ve sorunsuz, keşke kreatif tarafta da bize destek verebilseniz’ gibi olumlu geri dönüşler alıyorduk. Yıllar içerisinde kreatif tarafımızı yani Creatuce’u da aktive ettik. Tabii ki bunu yaparken butik hizmet anlayışımızı bozmadan ilerledik. Ekip çalışanlarımızı kendi alanlarında lider ve deneyimli bireylerden oluşturduk. Hal böyle olunca her açıdan süreçlerin sarkmadığı, her şeyi kendi içimizde hızla halledebildiğimiz, sorumluluk alan bir grup olma yolunda ilerledik ve açıkçası başarılı olduğumuzu düşünüyoruz. 

Tam hizmet reklam ajansı yapımız içerisinde yerleşik ekiplerimiz bulunuyor. Bu ekipler marka departmanı, sosyal medya, kreatif ve prodüksiyon ekibi olarak bölünüyor. Bunun yanı sıra, çalıştığımız projenin ihtiyaçlarına göre de ekibimizi proje bazlı olarak genişletebiliyoruz. Anlaşmalı olduğumuz üçüncü parti firmalar ile de çalışabiliyoruz.

Örneğin, 360 derece hizmet veren bir ajansa geldiniz ve dijital bölümün bir web sitesi yapmasını, bunun online satış kısmının aktive olmasını istediniz. Belki normal şartlarda, bir yazılım şirketinden bu desteği alabilirsiniz ancak tasarım ve diğer bölümler için de farklı bir yer ile görüşmek zorunda kalacaktınız. Belki de iki firma arasında iletişimi sağlarken zamanınızı verimli kullanamayacaksınız. 

Tam Hizmet Reklam Ajansı İş Süreci

Bize geldiniz ve bir e-ticaret sistemi kurmak istediniz. Yazılım bölümü ve dijital ekibimiz briefi alırken aynı anda kreatif ekibimiz de toplantıda yer alıyor. Markanın ihtiyaçları sadece altyapı ve kodlama olarak alınmıyor. Örneğin, marka yeni kurulan bir yapı ise önce stratejisi ortaya çıkıyor ve yol haritası belirleniyor. Kreatif ekip markanın stratejisi ile birlikte marka kimliğinin ortaya çıkmasını sağlıyor. Online ve offline hangi mecralardan nasıl iletişim yapması gerektiğinin akışını oluştururken, tüm iletişim ve tanıtım materyallerinin de yer aldığı bir sunum ortaya çıkarıyor. İhtiyaç halinde ekibe üçüncü parti iş ortaklarımızı da dahil ediyor.

Tam Hizmet Reklam Ajansı ile 360 Derece Hizmet, 360 Derece Sunum 

Biz tam hizmet ajansıyız derken, aslında bunu yaptığımız her sunum ve ortaya çıkardığımız her iş ile de yansıtıyoruz. Bir markanın iletişim süreçlerini her açıdan ele alabildiğimizden oluşabilecek hataları da önceden fark edebiliyoruz. Aidiyet hissini tam olarak tüm ajansa yayabiliyor ve projeleri her açıdan değerlendirme şansı bulabiliyoruz. Böylelikle işler günün sonunda birbiriyle konuşan uyumlu bir bütün haline geliyor. 

Bütünleşmek Herkesin İsteği Ama Nasıl?

Son zamanlarda sektörde yer alan pek çok ajans 360 derece hizmet verme yolunda ilerliyor. Bazıları temelden bu şekilde kurulduğu için örnek olacak iletişim modellerini önümüze seriyor, bazıları ekipleri kendi içerisinde uyumlu çalıştıramadığı için tam olarak sistemi çalıştıramıyor. 

Bizim buradaki farkımız dijital ve kreatif alanda yıllardır pek çok markaya hizmet vermiş, ödüllü projeler ortaya koyabilmiş ve kendi alanlarında deneyimli bir ekip ile çalışmak. Herkes sorumluluğunu o kadar mükemmel bir şekilde yerine getiriyor. Ajans içerisindeki iş ve çalışma süreçleri de buna göre şekil alıyor, müşteri de bu durumdan memnun kalıyor. 

Bir de kreatif reklam ajansı, medya satın alma ajansı, pr ajansı, dijital reklam ajansı, sosyal medya ajansı gibi bölünen markalar ile de karşılaşabiliyoruz. Ajanslar ve alanlar bölündükçe zaman içerisinde firmalar aslında birden fazla ajans ile çalışmaya başlayabiliyor, her mecra için farklı bir iş ortağı ile ilerleyebiliyor. 

Hal böyle olunca bazı markalar kurumsal bütünlüğü sağlamakta zorlanırken, iş akışlarını yönetirken de zaman konusunda mağdur olabiliyor.

Aslında bu hizmet şekli artık bir tercihten çok bir ihtiyaç halini aldı. Bir briefi 4 farklı ajansa ayrı ayrı parçalara bölmek yerine, markayı kendi kadar tanıyan, benimsemiş bir ekibe anlatmak, hızlı ve etkili bir şekilde iletişim çalışmalarını yönetmek, hızlı akan zamanı bir nebze olsun rahatlatırken, iş hayatımızı kolaylaştırıyor. 

Bizi yakından tanıyın:

Bütçe Konusu…

Firmalar için hayatı kolaylaştıran konulardan biri de bütçe konusu oluyor. Bir briefi 4 – 5 parçaya bölerek farklı tutarlarda daha fazla para ödemek yerine, tek bir ajansa daha az para ödeyerek avantajlı konuma geçebiliyorlar. Dolayısı ile iyi işleyen bir 360 derece sistem çoğu şirket için mükemmel bir alternatif haline geliyor. Birlikte güven ve iletişimin sonucunda iki taraf da birbirine kolaylık sağlayabiliyor. Birbirlerinin yapılarına uygun ödeme yöntemleri geliştirebiliyor. 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*